00421-905 562 998, 00421-35 6589 205 roja1nemeth@gmail.com

Podhájska – termálne kúpalisko, kúpele, wellness. Kúzlo Mŕtveho mora na dosah ruky. Atopický ekzém, lupienka, reuma, astma, poúrazové stavy … Blahodárna liečivá voda z Podhájskej pomáha riešiť vaše zdravotné problémy.

Výnimočné kúpele, moderné termálne kúpalisko, rekreačné stredisko – to všetko vám ponúka malá obec Podhájska v Nitrianskom kraji, v okrese Nové Zámky. Kúpele a kúpalisko Podhájska sa rozprestierajú na celkovej ploche 14 ha a patria medzi najnavštevovanejšie turistické a kúpeľné miesta na slovenskom. Poskytujú oddych a rekreáciu v priebehu celého roka – v letnej i zimnej sezóne.

Účinky termálnej vody Podhájska:

  • kožné ochorenia rôzneho druhu, najmä atopický ekzém a lupienku
  • choroby dýchacích ciest, astma
  • reuma, dnu, bolesti kĺbov, artritídu, osteoporóze
  • poruchy štítnej žľazy
  • cievne ochorenia

Termálna voda Podhájska

Jej zloženie je podobné, aké má aj Mŕtve more. Táto treťohorná morská voda má vysoký obsah prvkov a minerálov. Má stálejší a hlbší regeneračný efekt než voda z Mŕtveho mora, obsahuje však 10x menej soli. Obsahuje morskú soľ a tá má pri vonkajšej aplikácii antiseptický, protizápalový, prekrvovací a čistiaci efekt. Ďalej obsahuje harmonickú skladbu kyseliny boritej a kremičitej, horčíka, zinku, jódu, lítia, vápnika, chrómu, draslíka, brómu, fluóru, stroncia, rubídia, titánu, železa, medi a ďalších prvkov a minerálov.

Sú to najmä tie prvky a minerály, ktoré majú overený pozitívny efekt pri rôznych ekzémoch, vyrážkach a kožných ochoreniach. Sú známe prípady ústupu rôznych kožných ochorenií pri aplikácii tejto vody. Voda v bazénoch je veľmi horúca, ale nemusíte sa báť množenia baktérií, pretože obsah jódu v tejto vode je tak vysoký, že zabráni šíreniu akýchkoľvek prenosných chorôb. Kvôli vysokej konentraci jódu má voda v Podhájskej špecifické hnědorezavé zafarbenie a charakteristický zápach.